امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ |

اطلاعیه و اخبار -تعیین راهبردهای توسعه‌ای صنعت در سال ۹۴
تعیین راهبردهای توسعه‌ای صنعت در سال ۹۴
 
تعیین راهبردهای توسعه‌ای صنعت در سال ۹۴
 :  تیتر خبر
1393/12/21
 :  تاریخ

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح جزئیات استراتژی بخش صنعت کشور در سال ۹۴، گفت: براساس دستور وزیر صنعت‌، زنجیره‌های تولید در سال آینده تکمیل خواهند شد.

محسن صالحی‌نیا در گفتگو با مهر با اشاره به تعیین راهبردهای توسعه‌ای صنعت در سال ۹۴ از سوی وزیر صنعت، ‌ معدن و تجارت، گفت: توسعه ظرفیت‌ها، رفع گلوگاه‌های تولید و توسعه صنعت بر اساس فناوری در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی افزود: البته در این میان تامین نقدینگی متناسب با ظرفیت‌های تولید و هزینه‌های زیرساخت این بخش از اقتصاد کشور نیز در دستور کار قرار دارد و برنامه‌ریزی بر مبنای تامین مالی صنعت از بازار سرمایه، بانک‌ها و صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: البته سال آینده با توجه به محدودیت‌های ارزی کشور به دلیل کاهش درآمدهای نفتی، تلاش خواهد شد تا ظرفیت‌های صنعت به نحوی به کار بسته شود تا ظرفیت‌های تولید، تکمیل شود.
صالحی‌نیا از تشکیل کارگروه‌های ویژه‌ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای پیاده‌سازی استراتژی بخش صنعت در سال ۹۴ خبر داد و گفت: یکی از اقدامات اصلی، تشکیل کارگروه‌هایی است که توسعه صادرات را مد نظر دارند؛ به نحوی که بتوان با رونق صادرات، میزان ارز مورد نیاز صنعت را تامین و از ظرفیت‌های صادراتی برای توسعه بخش صنعت استفاده کرد.
وی اظهار داشت: کاهش هزینه‌های مترتب بر تولید، با افزایش بهره‌وری و رقابت‌پذیری محصولات از جمله دیگر راهبردهای وزارت صنعت در سال ۹۴ است.

 

 
2473
close button