امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ |

اطلاعیه و اخبار -معاون سفیر نروژ در تهران با معاون امور بین‌الملل اتاق ایران دیدار کرد
معاون سفیر نروژ در تهران با معاون امور بین‌الملل اتاق ایران دیدار کرد
 
معاون سفیر نروژ در تهران با معاون امور بین‌الملل اتاق ایران دیدار کرد
 :  تیتر خبر
1393/12/17
 :  تاریخ

علی اکبر فرازی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران با توماس بروسگارد هوگست معاون سفیر نروژ در تهران و دیگر نمایندگان کشور نروژ در کشورهای لبنان، عربستان صعودی و عمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران در این دیدار که صبح روز شنبه 16 اسفندماه برگزار شد، علی اکبر فرازی ضمن اشاره به ترافیک حضور هیأت‌های تجاری اروپایی در اتاق ایران گفت: از گذشته روابط بسیار خوبی بین شرکت‌های ایرانی و نروژی وجود داشت که متاسفانه طی چند سال اخیر به علت محدودیت‌های ایجاد شده علیه ایران مناسبات تجاری بین دو کشور کاهش یافت اما براساس گزارش اتحادیه اروپا طی سال 2013 و 2014 با روی کارآمدن دولت آقای روحانی حجم مناسبات با کشورهای اروپایی رشد قابل توجهی داشته است.

فرازی به سفر حسین نقره کار شیرازی دبیرکل اتاق ایران به اسلو و دیدار با مسئولین تجاری و بازرگانی اشاره کرد و افزود: همکاری‌های تجاری بین فعالان اقتصادی دو کشور که در سفر مسئولین اتاق ایران مطرح شده بود باید در راستای توسعه روابط دو جانبه مد نظر قرار گیرند.

معاون امور بین‌الملل اتاق ایران از آمادگی اتاق ایران برای دعوت و ارسال هیئت‌های تجاری خبر داد و بر لزوم ایجاد ارتباط بین بخش‌های اقتصادی، مانند انرژی، نفت، گاز، کشاورزی و مدیریت منابع آبی تاکید کرد.

در ادامه توماس بروسگارد هوگست معاون سفیر نروژ از آمادگی اتاق بازرگانی این کشور برای اعزام هیئت‌های تجاری به ایران خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم با ایجاد فضای بهتر و شرایط جدیدتر تحت تاثیر توافق میان ایران و کشورهای 1+5، شرکت‌های نروژی فعال در عرصه اقتصادی ایران مانند نفت و گاز و انرژی همکاری‌های مشترک را از سر گرفته و موقعیت قبلی را احیا نمایند.

 

 
314
close button