امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ |

اطلاعیه و اخبار -پرواز طلا در بازارهای جهانی
پرواز طلا در بازارهای جهانی
 
پرواز طلا در بازارهای جهانی
 :  تیتر خبر
1394/11/17
 :  تاریخ

فلز زردرنگ طی هفته گذشته 55 دلار به ارز خود اضافه کرد.

قیمت طلا طی هفته ای که سپری شد رشد قابل توجهی را تجربه کرد تا به بالاترین قیمت طی 3 ماه و نیم اخیر رسیده باشد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی هفته گذشته را با قیمت یک هزار و 118 دلار به پایان رسانده بود اما روز گذشته در پایان هفته اخیر به یک هزار و 173 دلار در هر اونس رسید.

بر این اساس در هفته‌ای که گذشت بهای طلا 55 دلار افزایش یافت تا رشد 4.9 درصدی را تجربه کرده باشد.

در طول هفته ای که سپری شد بازار نفت نوسانات اندکی را سپری کرد. قیمت نفت برنت دریای شمال که هفته را با 34 دلار و 74 سنت آغاز کرده بود آن را با قیمت 34 دلار و 6 سنت به پایان رساند تا تغییرات اندکی در قیمت طلای سیاه اتفاق افتاده باشد.

فلز زرد رنگ اما تحولات مهمی را پشت سر گذاشت.

در حالی که ارزش دلار به دلیل تردیدها درباره تداوم سیاست افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا کاهش پیدا کرد، قیمت طلا قوی ترین رشد هفتگی طی یک ماه گذشته را به ثبت رساند.

وضعیت متزلزل اقتصاد جهانی موجب افزایش تقاضا برای خرید طلا شده و فلز زرد را به یکی از دارایی ها با بهترین عملکرد در سال 2016 تبدیل کرده است. قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود 10 درصد رشد داشته است.

دیگر فلزات گرانبها نیز از قیمت طلا دنباله روی کرده اند. قیمت نقره و پالادیوم به بالاترین رقم ها در چند ماه گذشته رسیده است.

روند افزایش طلا این هفته پس از آن شدت گرفت که یک مقام ارشد فدرال رزرو آمریکا گفت، باید وضعیت مالی انقباضی و تضعیف چشم انداز اقتصاد جهانی در تعیین سیاست پولی آمریکا مورد نظر قرار گیرد.

افزایش حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا، ادامه داشت و روز پنجشنبه به 22.3 میلیون اونس یعنی بالاترین رقم از اواخر اکتبر رسید.

 

 
2604
close button