امروز : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ |

اطلاعیه و اخبار -اولین اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی همزمان با گرامیداشت هفته وحدت از ششم تا هشتم دی ماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
اولین اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی همزمان با گرامیداشت هفته وحدت از ششم تا هشتم دی ماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
 
اولین اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی همزمان با گرامیداشت هفته وحدت از ششم تا هشتم دی ماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
 :  تیتر خبر
1394/10/07
 :  تاریخ

 همه ساله کنفرانس وحدت اسلامی از 15 تا 17 ربیع الاول در ایران برگزار می شود که این تاریخ  با 6 تا 8 دی ماه مصادف شده که امسال همزمان با آن، اولین اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی  به همراه نمایشگاه تخصصی BTI  با حضورآقایان سید حسین هاشمی، استاندار تهران و محمد رضا گلرو ، معاون اجرایی مجتمع تقریب مذاهب اسلامی و ریاست دبیرخانه توسعه علوم و فنآوری، در مجتمع تلاش افتتاح شد. . آقای گلرواظهارداشت بعد از 27 دوره برگزاری کنفرانس وحدت علمی به این درجه از بلوغ رسیده ایم که از لحاظ فقهی و مبانی دینی، وحدت را یک موضوع اثبات شده و اظهر من الشمس بینیم؛ از همین رو از دو سال قبل تصمیم مجمع تقریب مذاهب اسلامی بر این شد که علاوه بر فقهای جهان اسلام، سایر اقشار جوامع اسلامی نیز در این کنفرانس حضور داشته باشند.
معاون اجرایی مجمع تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: در طی اقدامات انجام گرفته از سال گذشته شاهد تشکیل اتحادیه مستقل بانوان کشورهای اسلامی در حاشیه کنفرانس وحدت بودیم و مشابه این کار برای ایجاد اتحادیه ویژه جوانان جهان اسلام و علمی حوزه مقاومت در کنار کنفرانس وحدت اسلامی بودیم.
وی با بیان این که از امسال با برگزاری اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی نیز به برنامه های کنفرانس وحدت اسلامی اضافه شده است،گفت: با برگزاری این اجلاس درصدد هستیم فرصتی برای به اشتراک گذاشتن دستاوردهای ایران در حوزه های علمی و فناوری و همچنین گسترش همکاری میان کشورهای اسلامی ایجاد کنیم.

 

 
2303
close button