امروز : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ |

اطلاعیه و اخبار -توان تشکل‌ها برای قبول مسؤولیت‌های بیشتر باید تقویت شود
توان تشکل‌ها برای قبول مسؤولیت‌های بیشتر باید تقویت شود
 
توان تشکل‌ها برای قبول مسؤولیت‌های بیشتر باید تقویت شود
 :  تیتر خبر
1394/08/05
 :  تاریخ

نخستین جلسه از سلسله جلسات توانمندسازی تشکل‌ها روز 5 آبان ماه با حضور رئیس اتاق ایران، دبیرکل، معاون تشکل‌ها و جمعی از رؤسا و دبیران تشکل‌ها و همچنین با حضور رئیس مجمع ایران برای فردا در محل اتاق ایران برگزار شد.
در این جلسه موضوع «مدیریت نتیجه محور» با حضور «هادی حدادی» و «سیدعلیرضا سیاسی راد» به عنوان استادهای این دوره مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

جلسه با خوشامد گویی آقای هومن حاجی پور، معاون تشکل های اتاق ایران آغاز شد. ایشان اظهار کردند در گذشته تشکل ها عمدتا به منظور دنبال کردن منافع اعضا تشکیل می شدند اما امروز جهشی از منافع گروهی به سوی منافع ملی توسط تشکل ها صورت گرفته است و از آنها ماموریت هایی فراتر از حوزه صنفی شان انتظار میرود. از این رو نیاز است که بدنه کارشناسی در تشکل ها تقویت شود.سپس آقای مهندس جلال پور، رئیس اتاق ایران ضمن تشکر از حضور نمایندگان تشکل ها در دوره های آموزشی، دو خلاء تشکلی را خاطر نشان کردند. یکی در زمینه کیفیت و استاندارد که به گفته ایشان، در این زمینه با سازمان ملی استاندارد برای واگذاری برخی مسؤولیت‌های این سازمان به تشکل‌ها صحبت هایی صورت گرفته است. و خلا دیگر در وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که متاسفانه هنوز تشکل ها توان پاسخ به نیازهای موجود در این وزارتخانه را ندارند و بنابراین تشکل ها را باید تقویت کرد.

سپس آقای هادی حدادی، از مدرسان دوره، صحبت های خود را آغاز کردند. ایشان ضمن تشکر از حضور نمایندگان تشکل ها، اظهار امیدواری کردند که برگزاری این کلاس ها، باعث تقویت صدای تشکل ها گردد.در ساعات آخر آقای مهندس احمد فیاض بخش دبیرکل اتاق ایران با اشاره به شرایط جدید پیش روی اقتصاد کشور، بر لزوم تقویت بدنه اجرایی و کارشناسی تشکل‌ها تأکید کرد و یکی از موارد مهم در این زمینه را تلاش برای پرهیز از موازی کاری در کار ثبت تشکل ها عنوان کرد.
به گفته ایشان در این راستا تفاهم با وزارت کار و وزارت کشور ضروری است تا بتوانیم بین هر سه مرجعی که کار ثبت تشکلی انجام می‌دهند هم گرایی و همکاری به وجود آوریم.

 

 
3193
close button