امروز : چهار شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ |

اطلاعیه و اخبار -محور مذاکرات تهران و ورشو؛ ایران آماده صادرات نفت و گاز به لهستان شد
محور مذاکرات تهران و ورشو؛ ایران آماده صادرات نفت و گاز به لهستان شد
 
محور مذاکرات تهران و ورشو؛ ایران آماده صادرات نفت و گاز به لهستان شد
 :  تیتر خبر
1394/02/16
 :  تاریخ

 دور جدید مذاکرات نفتی و گازی جمهوری اسلامی ایران و لهستان امروز با محور صادرات نفت خام و گاز و مشارکت در صنایع پتروشیمی در تهران انجام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با انتشار اخبار دو پهلوی فروش یک محموله بزرگ میعانات گازی شرکت ملی نفت ایران به یک پالایشگاه لهستانی در لیتوانی، دور جدید مذاکراتی نفتی ایران و لهستان در تهران برگزار شد.

بر این اساس امروز امیرحسین زمانی نیا معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت ایران با خانم کاتزپزچک معاون وزیر امور خارجه و باربارازاک معاون وزیر اقتصاد لهستان دیدار و گفتگو کرده است.

مهمترین محور مذاکرات دو جانبه معاونان وزرای خارجه، اقتصاد و نفت لهستان و ایران در تهران از سرگیری صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران به پالایشگاه‌های لهستانی بوده است.

امیرحسین زمانی نیا معاون وزیر نفت در تشریح محور مذاکرات دو جانبه نفتی ایران و لهستان، گفت: مهمترین محور این مذاکرات را بررسی همکاری در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی و به کارگیری نیروهای متخصص در صنعت نفت بوده است.

این دیپلمات وزارت نفت با اعلام اینکه در این دیدار درباره امکان صادرات نفت خام ایران به پالایشگاه های لهستان مذاکراتی انجام گرفت، تصریح کرد: علاوه بر این برای توسعه همکاری های دو جانبه و مشارکت در صنایع پتروشیمی و پلیمری هم مذاکراتی بین دو طرف انجام گرفت.

این مقام مسئول درباره صادرات گاز طبیعی ایران به این کشور و دیگر کشورهای اروپایی هم توضیح داد: اروپا به دنبال متنوع سازی منابع انرژی خود است تا تنها وابسته به یک کشور نباشد.

زمانی نیا با اعلام اینکه صادرات گاز به اروپا جزء برنامه های میان مدت و بلند مدت ایران است، از آمادگی ایران برای صدور گاز به کشورهای اروپایی به ویژه لهستان خبر داد.

به گزارش مهر، هیئت تجاری و اقتصادی ۸۰ نفره لهستان روز گذشته (دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه) برای رایزنی با مقام های اقتصادی ایران وارد تهران شدند.

 

 
3468
close button