امروز : چهار شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ |

اطلاعیه و اخبار -اشتیاق سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بازار ایران بیشتر می شود
اشتیاق سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بازار ایران بیشتر می شود
 
اشتیاق سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بازار ایران بیشتر می شود
 :  تیتر خبر
1394/02/15
 :  تاریخ

 یک رسانه آمریکایی نوشت: با نزدیکتر شدن به پایان مهلت امضای توافق هسته ای ایران و گروه 1+5، اشتیاق سرمایه گذاران اروپایی و حتی آمریکایی برای حضور در بازار انرژی و صنعت ایران بیشتر می شود.
[اشتیاق سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بازار ایران بیشتر می شود]

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری تلویزیون دولتی آمریکا در ادامه افزود: پس از رفت و آمد چند هیات اقتصادی، این روزها در نیمه اول اردیبهشت، یک هیات بزرگ بازرگانان از لهستان برای گفت وگو با مقام های اقتصادی ایران به تهران سفر کرده است؛ بازار ایران نیازمند فناوری مدرن و سرمایه گذاری های کلان است.

این بازار در حوزه های مخابرات، خودرو، هواپیما، جاده سازی، نیروگاه و صنعت ساخت کالاهای مصرفی قادر به جذب سرمایه گسترده است.

در همین رابطه «بارون اشترنبرگ» سفیر آلمان در ایران روز شنبه (13 اردیبهشت) به همراه یک هیات اقتصادی آلمانی و مقام های پتروشیمی ایران از تاسیسات پتروشیمی در حاشیه خلیج فارس دیدن کرد.

در دیدار اخیر هیات بلندپایه اتاق بازرگانی آلمان با همتایان ایرانی در تهران نیز بر همکاری های دوجانبه در حوزه های گوناگون اقتصادی تاکید شد.

وجود منابع غنی گاز طبیعی و جمعیت تحصیل کرده ایرانی که در این صنعت کار می کنند، از جمله مزایای صنعت گاز و پتروشیمی ایران برای سرمایه گذاران خارجی است، از این رو آلمان قصد دارد در صنعت پتروشیمی ایران سرمایه گذاری کند.

این رسانه در ادامه نوشت: ناظران پیش بینی می کنند که اگر مسائل حقوقی و قانونی برای سرمایه گذاران خارجی مشخص و شفاف شود و محیط سالمی به وجود آید، ایران در سال های پیش رو می تواند با یک رشد جهشی اقتصادی روبرو شود؛ نظیر آنچه برای سه دهه در چین اتفاق افتاد.

«دولت ایران تلاش می کند تا ظرفیت های اقتصاد ایران را به سرمایه گذاران خارجی ارائه کند تا در صورت لغو تحریم ها پس از توافق هسته ای با قدرت های جهانی، راه برای جذب سرمایه های خارجی هموار شده باشد. »

 

 
3531
close button